lupa

Як виміряти довжину шини бензопили

16 травня 2024

Безліч обговорень на форумах майстрів про бензопили включають скарги типу: "Ця пила не може різати це дерево - шина занадто коротка", "Пила незручна, занадто важка, а шина занадто довга", "Купив нову шину, але вона не підходить через неправильне кріплення". І хоча шина здається елементарною (лише металева пластина), насправді все набагато складніше. Це пов'язано з тим, що шина має кілька параметрів, які критично важливі при виборі та установці. У цій статті ми розповімо, як вибрати відповідну шину та правильно її встановити.

Як підбирається шина для бензопили: особливості та нюанси

Вибір правильної шини для бензопили залежить від певних факторів. Щоб не потрапити в халепу, слід знати деякі правила.

По-перше, слід запам'ятати, що ланцюг та шина завжди взаємопов'язані. Адже саме шина відповідає за рух ланцюга та його кріплення. Довжина однієї відповідає довжині іншої. По-друге, знайте, що такий параметр, як «крок» – це не лише ланцюг. Шина теж має відповідати кроці ланцюга. Ну і, звичайно, третє: тип кріплення планки до корпусу буває різним і визначається типом хвостовика шини.

Виділимо п'ятірку ключових моментів, які слід врахувати при купівлі напрямної бензопили:

 1. Марка вашої бензопили. Різні виробники мають свої вимоги до напрямних, тому важливо впевнитись у їх сумісності з вашою моделлю пили.
 2. Розмір. Цей фактор впливає на глибину розпилу та загальну продуктивність. Довгі шини підходять для великих робіт, але можуть зробити роботу важчою, тоді як короткі шини легші та зручніші для менших завдань.
 3. Вид робіт. Залежно від завдання вибирайте відповідну довжину шини: для великих робіт – довгі, для більш детальних – короткі.
 4. Тип ланцюга. Переконайтеся, що параметри шини відповідають параметрам ланцюга, який ви використовуєте (наприклад, крок та пазова виїмка).
 5. Уподобання та досвід. Додаткові функції, такі як антивібраційні системи, можуть зробити більш комфортною роботу. Рівень досвіду також важливий: новачкам зручніше працювати з короткими та легкими шинами, а досвідчені користувачі можуть віддати перевагу більш довгим для складних завдань.

Шина для бензопили: підбираємо та встановлюємо правильний варіант

Вибір правильних шин – це гарантія безпеки та ефективності роботи пили. Важливо дотримуватися рекомендацій виробника бензопили та ланцюга, щоб уникнути проблем.

Де шукати ці поради? Зазвичай модель бензопили вказана на самій пилці або в посібнику користувача. Знання точної моделі потрібне для правильного підбору аксесуарів, включаючи шини.

Потім варто вивчити поради та інструкції. Вони містять корисні відомості про вибір шин та ланцюгів, включаючи:

 • Допустимі довжини;
 • Типи хвостовика;
 • Крок ланцюга;
 • Інші технічні характеристики

Якщо у вас виникають сумніви або не вдається знайти потрібну інформацію, краще звернутися до таблиць сумісності в інтернеті. Вони перераховують моделі бензопил, які підходять для конкретних шин, що допомагає швидко переконатися в їхній сумісності з вашою моделлю.

Також у таблицях вказано розміри шин, придатних для певних бензопил, а також інші важливі характеристики, такі як крок ланцюга та товщина паза. Це забезпечує точну відповідність вимогам вашої пилки.

Довжина шини та підбір хвостовика

Для вимірювання шини можна скористатися простою лінійкою або рулеткою, але для більш точних результатів рекомендується використовувати вимірювальний калібр.

Деякі корисні поради для вимірювання:

 • Вимірюйте довжину шини від верху до кінця носової частини (ніс - це місце, де знаходиться гак або задирка). Частина шини, яка перебуває у пазу, не враховується.
 • Крок ланцюга є також важливим параметром шини. Зазвичай, цей розмір вказаний на упаковці ланцюга. Якщо ви не можете знайти його, можна виміряти відстань між ланками ланцюга та порівняти із загальноприйнятими розмірами кроку.
 • Також виміряйте товщину паза, куди встановлюється ланцюг. Використання ланцюга з неправильною товщиною паза може призвести до пошкодження бензопили та створити небезпечні ситуації. Тому вони мають відповідати.

Хвостовик – це кінець шини, що кріпиться до корпусу бензопили. Його форма та розміри можуть відрізнятися залежно від виробника та моделі.

Існує три основні типи хвостовиків:

 • З розділювачем. Цей тип хвостовика має знімний дизайн, що дозволяє швидко змінювати ланцюг без додаткових інструментів.
 • З планкою: це адаптер, який має суцільний шматок металу в носовій частині. Він міцніший і підходить для виконання складних завдань, таких як рубання дерев.
 • З захисним кожухом: такий тип монтажу включає вбудовану шестерню в носовій частині, що покращує продуктивність ланцюга і знижує знос.

Щоб визначити тип хвостовика, зверніться до інформації на шині. Зазвичай, виробник вказує тип хвостовика безпосередньо на металевій пластині шини. Якщо у вас новий інструмент і ви не втратили керівництво користувача, в ньому обов'язково буде інформація про хвостовик і тип монтажу.